1599-5000-93

טיפים להארכת אורך החיים של מחשב

לפניכם מקבץ טיפים שיעזרו לכם להאריך את חיי המחשב וליהנות מעבודה נעימה, בטוחה ויעילה יותר. חשוב להקפיד על עבודה נכונה עם המחשב על מנת לשמור עליו וכך ניתן להימנע מהוצאות כבדות ומיותרות בתיקון המחשב או החלפת חומרה פגומה בעקבות שימוש לא נכון.

תחזוקת מחשב נייד

מחשב נייד

אחת הבעיות השכיחות במחשבים ניידים היא אורך החיים של הבטריות. כיבוי המחשב באופן נכון, עבודה במקום מאוורר וחיבור לחשמל כאשר ניתן ישמרו על חיי הבטרייה. מומלץ לנקות מאבק שמצטבר על הבטרייה וחשוב למנוע חימום יתר של המחשב, הבטרייה והרכיבים הפנימיים כדי למנוע נזקים. בנוסף, יש לגבות נתונים לכונן חיצוני או על מדיות אחסון ולתחזק את המחשב באמצעות תוכנה ייעודית או ע"י כלי התחזוקה במערכת ההפעלה (איחוי דיסק וכד').

תחזוקת מחשב נייח

מחשבים נייחים יש להניח במקום מאוורר שאינו חשוף לקרני השמש ולמים. מדי פעם יש לנמקות את המחשב מאבק ולכלוכים וניתן לשאוב באמצעות שואב אבק ידני את האבק שמצטבר בפנים על מנת למנוע התחממות הרכיבים הפנימיים ועצירת המאווררים. תחזוקה שוטפת באמצעות תוכנה ייעודית או כלי התחזוקה של מערכת ההפעלה ישמרו על חיי הדיסק הקשיח ופעולה תקינה של התוכנות המותקנות במחשב. חשוב להתקין תוכנת אנטי וירוס ותוכנה לבדיקת ריגול וגילוי טרויאנים. בנוסף, יש להימנע מכיבוי המחשב במפסק הכיבוי ולכבות את המחשב דרך תפריט "התחל" או להעבירו למצב שינה.